середа, 28 листопада 2018 р.

Стежинами болю…


Болить Україні ця страшна правда. Голод… Це страшне слово повертає кожного з нас у ті далекі 1932-1933, 1946-1947 роки… Голодомор перевищив навіть вмирання нашого народу у Другій світовій війні.
 Кожного року в останню суботу листопада, люди запалюють свічку пам’яті у своєму вікні, і поминають душі , які заморені голодом.
 Бібліотекарями  Тлумацької  ЦБС проведено відповідну інформаційно роз’яснювальну роботу серед жителів до залучення в міжнародній акції «Запалимо свічку пам’яті!»
 Обертинська селищна бібліотека провела історичну годину «Верни нас, пам’яте верни». Бібліотекар О. Бойцан у своїй розповіді розкрила все нові і нові сторінки голодної чуми. Зачитала спогади жителів району про ті страшні 1946-1947 роки. Всі присутні запалили свічки пам’яті і вшанували хвилиною мовчання тих хто загинув мученицькою смертю, а також переглянули літературу на книжковій виставці «Голод 1932-1933, 1946-1947 років: правда крізь роки».У церкві відправили панахиду і помолилися за тих, хто помер в голодні роки.

У клубі с. Жуків зібралися жителі села, як дорослі так і діти, щоб вшанувати жертв геноциду. Спочатку засвітили свічку пам’яті, а потім вшанували хвилиною мовчання. Бібліотекар Л. Карабин провела годину реквієм «Чорні крила голодомору». Присутні почули страшну правду про голодомори в Україні із віршів та інсценізацій, а також із розповіді бібліотекаря Л. Карабин.
 У виступі сільського голови йшлося про події тих важких часів, через спогади учасників, які пережили голод. На закінчення пом’янули померлих молитвою «Отче наш». Діти пригостили всіх запашним хлібом, як нагадування про ті роки.

Вшановуючи пам’ять жертв голодоморів в Україні бібліотекар бібліотеки с.Нижнів разом з вчителями школи провели годину - реквієм «Вогонь скорботи в серці навіки». Бібліотекар Л. Клід провела презентацію книжкової виставки «Україна: забута історія голодоморів». Розповіла про трагічні події в історії  нашого народу – Голодомор 1932-1933, 1946-1947 років, страшенний геноцид зазнали багато мільйонів невинних людей. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх, кого забрав голод і запалили свічки.
 Бібліотека с. Палагичі провела годину пам’яті «Україна пам’ятає, світ визнає». Бібліотекар Л. Мелінишин розкрила перед присутніми страшні сторінки нашої історії та голодомору, ознайомила з історичними та художніми книгами, в яких розповідається про трагічну долю українського народу, нищення української нації, представленими на тематичній викладці «Мов пам’яті печаль», а також  запалили свічки пам’яті та помолилися за душі тих, хто помер у роки голодоморів.

 Про дві дати – Річницю Революції Гідності та 85-ті роковини Голодомору, що майже сплелися водночас, говорили в бібліотеці с.Гостів. На годині спілкування «Наш біль, наша пам’ять…». Бібліотекар Н. Гопей відзначила, що ці події ввійшли в історію України – одна горда і ще дуже болюча, друга – трагічна і сумна. Тому хай в кожній хаті, в кожній родині кожен схилить голову перед пам’яттю невинно убієнних голодом та засвітить свічку. Відвідувачі переглянули тематичну викладку літератури «Голодомор – біль України».
 Дорога в майбутнє полягає через минуле. Трагічні сторінки історії українського народу… Голодомор… Наша біль…  Саме цій темі було присвячено цикл інформаційно–історичних бесід «Пам’ять серця» «Голодомор», проведеного в бібліотеці с. Жабокруки. Бібліотекар Г.Данюк протягом місяця розповідала своїм відвідувачам про найстрашніше  - голод в Україні, про біль втрат страждання і муки… Присутні переглядали книги, фотографії ще раз і ще раз, щоб зрозуміти і перейнятися болем тих людей, хто помер у роки голодоморів.
Працівники клубу і бібліотеки села Олешів провели  годину пам’яті «Схилімо голови в скорботі», присвячену пам’яті жертв Голодомору. Священник в каплиці відслужив панахиду за померлими в час голодомору. Ведуча заходу бібліотекар Г.Мельник розповіла про страшні Голодомори в Україні. Старшокласники читали сумні вірші про страшні роки штучного голоду. Бібліотекар зробила презентацію книжкової виставки «Злочин проти нації». Після закінчення заходу вшанували хвилиною мовчання та запаленими свічками всіх померлих від голоду, помолились за їх душі.

 У бібліотеках сіл Живачів, Петрів, Хотимир, Підвербці  проведено огляд книжкових виставок «Скорботна пам’ять України». Серед представлених книг особливе місце зайняли книги, що містять спогади очевидців, архівні документи, художні твори, особливо про голодомор на Прикарпатті.
 Вже другий рік  бібліотеки району включились в акцію «Старожили розповідають», в ході якої організовують збирання спогадів серед рідних, родичів, сусідів, знайомих.
 Запалені свічки довго горять біля могил, та ще довше горітиме  вогонь пам’яті у серцях українців. Ми мусимо про це пам’ятати, щоб подібне більше ніколи не повторилося на нашій святій землі.
















Немає коментарів:

Дописати коментар