понеділок, 30 листопада 2020 р.

Голодомор : сльозою омивається душа…

 Прошу, у серці запаліть
Скорботи полум’я священне
Та крізь століття пронесіть
Сльозу безвинно убієнних.

В історії України є чимало подій, які навіть з відстані часу вражають своєю жорстокістю і немилосердям, відгукуючись болем і гнівом у серцях і душах людей. Одна з найтрагічніших- Голодомор - терор голодом…
Щороку у четверту суботу листопада відзначається День пам’яті жертв Голодоморів. Забути таке неможливо. Упродовж десятиліть голод в Україні замовчувався. Тепер, страшна правда, відкривається про ті жахливі події – в 1932-1933 та 1946-1947 роках…

Парламенти чотирнадцяти держав визнали Голодомор геноцидом українського народу. Ще живі люди, котрі пам’ятають жахи голоду, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор» і можуть розповісти. Зберігається можливість засвоїти уроки історії через спілкування із живими свідками, через книги, спогади, документи, архівні матеріали… Але з кожним днем ті події віддаляються в часі, не втрачаючи при цьому свого скорботного

і трагічного значення… Серед цілого комплексу причин виникнення голоду на Прикарпатті визначальною була боротьба з національно свідомим селянством.
У Станіславській області від голоду в 1946-47 рр. постраждало багато людей. Голод приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Він поставив під загрозу саме існування української нації в цілому. Історія голоду на Прикарпатті ще не висвітлена в такому обсязі, як історія страшних 30-х років, не дано й правову оцінку цьому злочину. Більше про це можна дізнатися, переглянувши тематичну викладку «Голод 1946-47 р.р.: хронологія злочину».

Про трагічну сторінку в історії української нації, про причини та наслідки жахливої трагедії українського народу розповідають численні книжкові видання представлені в бібліотеках району на виставках-меморіалах «Вічні дзвони Голодомору» (бібліотеки-філії с.Петрів, с.Нижнів, с.Олещино, с.Буківна), виставки- пам’яті «Голгофа голодної смерті» (бібліотеки-філії с.Грушка, с.Палагичі, с.Локітка, с.Попелів, с.Ісаків), виставки-реквієм «А свіча палає у скорботі» (бібліотеки-філії с.Хотимир, Жабокруки, с.Яківка, бібліотека-філія для дітей сел.Обертин), виставки-жалоби «Правда про голодну смерть» та ін. Тут представлено: збірники матеріалів «Голодомор 1932-1933 років як величезна трагедія українського народу», «Геноцид

українського народу: історична пам’ять та політико-правова оцінка», народна книга-меморіал «33-й: Голод», книги: «Смертю смерть подолали: Голодомор в Україні», «Український голокост 1932-1933: свідчення тих, хто вижив», Р. Конквест «Жнива скорботи: радянська колективізація і голодомор», С. Кульчицький «1933 рік: сталінський терор голодом», О. Міщенко «Безкровна війна» та багато іншої нової літератури. Книги, які представлені на тематичних виставках, мають сумний зміст і засвідчують про нечуваний досі в світі геноцид проти української нації…
Тож в ці скорботні дні запрошуємо всіх вшанувати пам’ять жертв голодоморів та долучитися до акції «Запали свічку пам’яті» о 16.00 год 28 листопада.
Запалені свічки довго горітимуть біля могил та ще довше горітиме вогонь пам’яті у серцях українців. Ми мусимо про це пам’ятати, щоб подібне більше ніколи не повторилося на нашій святій землі.

Немає коментарів:

Дописати коментар